+90 216 505 10 89
+90 532 478 99 32

yoga-antigravity-yoga-02

Christopher Harrison tarafından 1991 yılında kurulan bir akrobatik performans topluluğu olan Antigravity ile Türkiye 2013 yılında tanıştı. Oldukça kapsamlı bir teknik olan AntiGravity Yoga , geleneksel yoga ile havada yapılan egzersizleri birleştiren bir yoga çeşidi. Doğasında ağırlıklı olarak Yogayı barındırıyor, ama içeriği oldukça renkli. Pilates, kinesis, gyrotonic, akrobasi, dans ve cimnastik gibi bir çok spor çeşidini AntiGravity Yoga ‘nın içerisinde bulabiliyorsunuz. Bu çok yönlülüğü de AntiGravity Yoga ‘yı eğlenceli kılan unsurlardan sadece birisi.

İpek bir hamak ile yerçekimsiz ortam hissi yaratılarak yapılan hareketler, klasik yogaya göre zorlayıcı hareketlerin daha kolay yapılmasını sağlıyor. Kontrolünüzü tamamen hamağınıza bırakarak teslimiyet ve güven duygusunu bir arada yaşayarak spor yapmak oldukça  ilginç bir tecrübe olsa gerek.

Antigravity Yoganın faydaları ise şu şekilde.

*Antigravity Yoga esnasında bolca baş aşağı duruyor ya da ters dönüyorsunuz. Bu da vücut sisteminin kendini yenilemesini, serotonin, endorfin, depomin gibi  mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağlıyor. Beyninize temiz kan gittikçe hem kırmızı yanaklar, hem de mutlu bir birey olarak yoga salonunu terk ediyorsunuz.