+90 216 505 10 89
+90 532 478 99 32

1-3

MEDİCAL CİLT BAKIMI
Cildinizin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere size özel kişiselleştirilmiş bakımlar sunan bu bakım şekli, cildinizi canlandıracak, derinden temizleyecek ve tazeleyecektir. Bakım; temizleme, peeling, maske ve en son tüm dekolte ve yüz bölgesine uygulanan masaj ile bitirilir. Minimum bir saat süren, klinik ortamda dermokozmetik ürünler kullanılarak uygulanmaktadır. Cilt sağlığında oksijen çok önemli bir rol oynar: cilt hücrelerini korumada yararlı bir içeriktir. Yarayı iyileştirip hücre yenilenmesi sağlamasının yanı sıra kolajen ve elastin üretiminde de rol oynar. Her cilt tipi için farklı bakımlar uygulanır.

KİMYASAL PEELİNG
Cildin üzerinde oluşan ölü deri (keratin ) tabakası cildin donuk, cansız görünümüne neden olur. Peeling değişik metotlarla cildin ölü, kalın, lekeli, izli ve kırışık tabakalarının soyulması işlemidir. %30’luk salisilik ve laktobiyonik asit içeren bu kimyasal peeling bakımı yağlı ve akneye meyilli ciltlerde aktif cilt hasarlarını ve akne oluşumunu azaltmaya yardımcı olur, foto-yaşlanmaya ve hipermigmentasyona karşı cildi korur.

KİMYASAL PEELİNG SONRASI NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?
Kesinlikle çok iyi güneş koruyucu kullanılmalıdır. Cildin üst tabakasının soyulması cildi güneş ışınlarına hassas hale getirir. Bu durumda güneş koruyucu kullanılmadığında yapılan işlem yarardan çok zarara neden olur.

KİMYASAL PEELİNG KİMLERE ÖNERİLİR: Cilt tonu eşit olmayan, lekeli cilde sahip, derin akne izleri ve çukurları olan, gözenekleri açık olan, yağlı cilde sahip olanlarda, cilt elastikiyeti azalmış olan, ince kırışıklıkları olan kişilere kimyasal peeling önerilir. Kimyasal peeling uygun seans aralıklarıyla, cildin ihtiyacına göre uygun yapıldığında sonuç mükemmeldir.

BOTU “VIP”: Botox etkisi gösteren invaziv olmayan (iğnesiz botox). Acısız, risksiz, özel bir kırışıklık bakımıdır. Mimik kırışıklıklarından sorumlu kaslar üzerinde yoğun bir rahatlama sağlar ve kırışıklıkların hızla azalmasına destek olur.

HAVYAR BAKIMI: Yüzde yüz anti-aging organik cilt bakımı ve yüksek teknolojiyle soğutulan havyar özlerinin mükemmelliği. Erken cilt yaşlanması ile mücadele eden cildin beslenme, nemlenme ve sıkılaşmasına katkıda bulunan cildi serbest radikallerden koruyan mükemmel bir bakım.

LEKE BAKIMI: Cildi tahriş etmeden üstteki ölü tabakayı soyarak ciltte aydınlatıcı ve pürüzsüz bir tabaka yaratılır. Cilt rengindeki farklılık her insanda UV ışınlarının radyasyon gücüne göre değişir. Meyve asitleri ile zenginleştirilmiş serum ciltte hafif bir soyucu etki göstererek hücre yenilenmesini ve kahverengi lekelerin renginin açılmasını kolaylaştırır.

%92 saf COLLAGEN MASK: Bu yoğun bakım maskesi  %92 oranında saf kolajen içerir. Tüm ciltler için uygundur. Formülündeki kolajen peptitleri hücre metabolizmasını ve doku yenilenmesini sağlar. Yaşlanma etkisini geciktirir ve cildi gençleştirir. Cildin elastikiyetini arttırır.

C VİTAMİNİ BAKIMI VE MASKESİ: (Ampul ve maske %100 C vitamini içerir.) Başta güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkisini üzerinde taşıyan, renk düzensizlikleri ve damar genişlemeleri görünen mat, yorgun ciltler olmak üzere tüm cilt tipleri için uygundur. Cildin kolajen üretimini uyarır ve cilde esneklik kazandırıp cildi sıkılaştırma etkisi sağlar.

BİLLBERRY ALGİNATE MASK: özellikle kılcal damar problemi başta olmak üzere tüm cilt tipleri için uygun olan bu maske cildin kızarıklığını giderir, cildi rahatlatır. İçeriğindeki yaban mersini ve C vitamini cildin damar duvarını güçlendirir cilde canlılık ve ışıltı katan bir bakımdır.